Sukces Mateusza

Mateusz Janiszewski  ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej laureatem

XIV edycji konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”

 Na podstawie regulaminu organizacji XIV edycji konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956” w województwie dolnośląskim w roku szkolnym 2020/2021 Dolnośląski Kurator Oświaty- Roman Kowalczyk  31 maja br.  ogłosił listę laureatów i finalistów konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956” .

Informujemy, że  w kategorii literackiej wyróżnienie otrzymał Mateusz Janiszewski, który stworzył autorski wywiad upamiętniający zsyłkę Polaków na Syberię.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się  pod hasłem: „Nasza pamięć Zesłańcom Sybiru – 80 lat po deportacji na „nieludzką ziemię” i 75 lat na ziemiach Dolnego Śląska.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o losach Polaków w latach 1939-1956, wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie pasji badawczej i talentu twórczego dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie prawdy historycznej.

Organizatorem konkursu był Dolnośląski Kurator Oświaty, Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu.